Dr. Sustainability?

..ve gezegendeki tüm huzur tek bir kırmızı elma ile bozulmuştu. Ben ise bu kaosun göbeğine yeşil bir elma bırakıyorum. Sürdürülebilir, yeni bir başlangıç için🍏

Fulya Şenbağcı Özer

Kısmi zamanlı akademisyen, doktora öğrencisi, CoDNA Turkey Sürdürülebilir İş Genetiği Merkezinin kurucusu… doctorsustainability.wordpress.com ve alerji.reaching.space blog adreslerinde yazar… Tam zamanlı anne, eş, hayvansever, idealist, aktivist, küçük mavi noktanın koruyucusu..

Half time academician, doctorate student, founder of CoDNA Turkey Sustainable Business Genetics Consulting Center.. Author both in doctorsustainability.wordpress.com and alerji.reaching.space blogs.. Full time mother, wife, animal lover, idealist, activist, a guardian of pale blue dot..

Hala tam bir özgeçmiş istiyorsanız kendisi 1982-İzmir doğumludur. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra aynı üniversitenin Uluslararası İşletmecilik Tezli Yüksek Lisans Bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Eğitimi sırasında ve sonrasında, çeşitli sektör ve farklı örgüt yapılarında akademik bilgilerini, uygulama bilgilerine dönüştürmüştür. İspanya, Amerika ve Almanya’daki çeşitli eğitim kurumlarından ve üniversite birimlerinden nörobilim alanında eğitimler almıştır. Halen İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesinde İşletme Doktora programına devam etmekte ve doktora tez konusu olan Z kuşağında sürdürülebilirlik algısı ve yönetimini tüketici nörobilim teknikleriyle incelemekte, akademik çalışmalarına devam etmektedir.

Çevreci ve insan odaklı yapısından ötürü ağırlıklı “sürdürülebilirlik”, “nörobilim”, “algı yönetimi”, “kitlesel algı yönetimi”, “kitlesel hareketler” ile birlikte “kurumsal sürdürülebilirlik”, “sürdürülebilir pazarlama”, “pazarlama etiği” konularında çalışmakta ve kendini geliştirmeye devam etmektedir. Bu alanlarda ulusal ve uluslararası sempozyumlarda konuşmacı olarak yer almış, bildirileri ve makaleleri yayınlanmıştır.
2016 yılından bu yana kendi işletmesinde kurumlara ve kişilere sürdürülebilirlik ve algı danışmanlığı yapmaktadır. Ayrıca sürdürülebilirlik ve kognitif nörobilim eğitimleri vermektedir.

İngilizce, İtalyanca ve İspanyolca dillerini iyi derecede konuşabilmekte, başlangıç düzeyinde Almanca bilmektedir. Sürdürülebilirlik algısı çalışmalarını daha geniş bir coğrafyada gerçekleştirmek ve daha fazla çocuğa ve gence ulaşabilmek adına Kürtçe/Kurmancî eğitimine ise halen devam etmektedir.
Seyahat etmekten, kitap okumaktan, dans etmek ve çello çalmaktan hoşlanmaktadır.
Evli ve bir çocuk annesidir.

If you still want a complete background, she was born in 1982-Izmir. After graduating from the Department of Business Administration at Dokuz Eylül University, she completed her master’s degree in the same university’s Department of International Business Administration with thesis. She has been working in various sectors and different organizational structures to transform her academic knowledge into practice information. She develops herself in life, career and corporate coaching. She is currently continuing her Ph.D. program at Izmir Kâtip Çelebi University and her academic studies. At the same time, she is the founder and the expert consultant of the CoDNA Turkey Business Genetics Consulting, Training and Coaching Center. She is author both in doctorsustainability.blog and bebeklerdealerji.net blogs.. She is married and has a child.

Bazı Akademik Çalışmaları:

  • Renewable Energy For More Ethical Development, 2015, İzmir

https://www.academia.edu/29893445/Renewable_Energy_For_More_Ethical_Development

  • Uluslararası Lojistik Yönetiminde Denizyolu Ulaştırması (Dokuz Eylül Üniversitesi Yüksek Lisans Tezi), 2008, İzmir

https://www.academia.edu/29893831/Uluslararası_Lojistik_Yönetiminde_Denizyolu_Ulaştırması

www.codna.com.tr

www.eqdemy.com

www.danismanimonline.com

wp-1488616122506.jpg